MASAJ


MASAJ ÇEŞİTLERİ

Klasik İsveç Masajı: Vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Burada önemli olan kişinin rahatlaması ve bulunduğu ortamdan keyif almasının sağlanmasıdır. Batı tekniği ile, genellikle masaj yağları kullanılarak yapılan bir masajdır.

Spor Masajı: Aynı anda hem tedavi edici, hem de rahatlatıcı bir masaj şeklidir. Bu masajın öncelikli amacı kan dolaşımını hızlandırmaktır. Özel spor masaj teknikleri uygulanır, kaslar yumuşatılır, kas fonksiyonları ölçülür, kas, sinir ve omurga zedelenmeleri gibi rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olur.

Sıcak Taş Masajı: Sıcak volkanik taşların vücudun belirli bölgelerine yerleştirilerek ovulması şeklinde uygulanan bir yöntemdir. Volkanik taşlar vücutta biriken stresi de çekme özelliğine sahiptir. Öz yağların kullanıldığı bu terapi stres, sırt ağrılarına ve kas tutulmalarına iyi gelmektedir.

Refleksoloji: Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkilere göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır.

Sıkılaştırma Masajı: Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.

Baş ve Boyun masajı: Bu masaj ile baş-boyun bölgenizdeki kaslar gevşetilerek bu bölgede oluşan akut ağrıların giderilmesi ve rahatlama sağlanır.

VÜCUT BAKIMLARI

Kahve Peelingi: Kahve, içerisindeki uyarıcı maddeler sayesinde cildin sıkılaşmasını ve kan dolaşımını sağlar. Ayrıca yapılan araştırmalara göre kahvenin güneşten gelen ultraviyole B ışınlarının yol açtığı cilt kanserini de önlediği ortaya koyulmuştur. Siz de kışın pul pul olan cildinizi kahve peelingi ile canlandırabilir. Yumuşacık bir tene sahip olabilirsiniz.

Body Scrub: Yaz boyu güneşin yorduğu cildinizi body scrub ile ölü hücrelerden arındırıp daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.