BOOT CAMP


Boot Camp Nedir?

Boot Camp ülke ordularının askeri eğitim çalışmalarına dayanan ve bunu fitness sistemleri ile harmanlayarak uygulanmasını sağlayan yeni bir fitness grup eğitim çalışmasıdır. Bu antrenmanlarda kaytarma, eğitmen izin vermedikçe dinlenme ve kaçma yoktur. Dünyanın en kapsamlı ve eksiksiz fitness çalışması özelliğini barındıran tek eğitim stili olması nedeniyle gruba dahil olan kişiler çok kısa bir süre içerisinde istedikleri formu yakalamış olurlar.

Her hangi bir kalp sağlığı ve iskelet sistemi problemi olmayan herkes bu antrenmanlara katılabilir. Eğitimler yüksek yoğunluklu değişkenli çalışma stilinde geçtiği için nabız seviyesi 100 iken 2 dakika içerisinde 160-180 arasında çıkabilmektedir.

Boot Camp’in en büyük özelliği grup enerjisinin pozitif yönde kullanılmasıdır ve ekip içinde bir rekabet ortamı oluşturmasıdır. Bireysel çalışmalarda kişinin kendi psikolojik durumu antrenmanın gidişatını belirlerken, grup çalışması bireyde pozitif düşünceli, sürekli motive halinde, azimli ve hırslı bir antrenman çıkarmasını sağlamaktadır ve bu sayede her antrenman yüksek tempo ve etkide geçmektedir.

1 saatlik bir Boot Camp eğitiminde ortalama 700-1000 kalori harcarsınız. Yapacağınız hareketlerin neredeyse tamamı vücut ağırlığında olacaktır. Sadece yardımcı ekipmanların (trx, bosu, halat, atlama ipleri, direnç bantları vs) kullanılacağı ve yine vücut ağırlığında çalışılacak egzersizler ile sakatlanmanın minimuma ineceği hareketler ile doğru kullanıldığında insan vücudunun ne derece güçleneceğine şahit olacaksınız.

Boot Camp çalışması fitness çalışma prensiplerinin hepsini, her planını, her stili ve tarzını içerisinde barındırır. Mükemmel dayanıklılık, kuvvet, hız, çabukluk, nöromusküler gelişim ve esneklik, antrenmanlar sonucu kişilerde oluşacak yetilerdendir.