Balance Line Anasayfa

NEDEN ERKEKLER PİLATES YAPMALI


Nichde Nichols, Spark People Blogger ,

Pilatesi çok sevdiğim bir sır değil. Pilates birçok nedenden dolayı benim en favori olan sporlarımdan biri.

Merkezimin güçlenmesine esnekliğimin artmasına, kronik bel ağrılarımla baş edebilmeme, postürümün düzelmesine ve stresimin azalmasına yardımcı oldu.

Pilates her yaş ve kondisyondaki kişilere yarar sağlayabilir. Hala birçok kişi için pilates, fit genç erkeklerden çok yaşlı bayanlar için kolay modlu nazik bir egzersiz sistemi olarak düşünülmektedir.

Gerçek olan tek şey ise pilates erkeklere de kadınlar kadar faydalıdır.

Joseph Pilates hem bu metodla pratik yapmış hem de birçok erkeğe antrenman yaptırmıştır. Hareketler doğasında çok atletiktir. Ayrıca 1. Dünya Savaşında Alman askerlerle çalışarak onların sakatlanmalarından sonra iyileşme ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmuştur.

Eski pilates eğitmenleri genellikle eski dansçılar oldukları için egzersizlerde daha çok dansçı bir dil oluşmuştur.

 Bu dönemde birçok pilates eğitmeni ve öğrencisinin kadın olmasına rağmen sportif amaçları birbirinden farklı düzenli pilates egzersizi yapan 2 erkeğin deneyimleri şöyledir:

CHRİS DWYER

Chris 30 ‘lu yaşlarda egzersizle yaşayan ve soluk alan biri. Haftalık mat pilates sınıfıma düzenli olarak geliyor.

50 mil trail koşu için düzenli bisiklete biniyor, koşuyor ve ekstra uzun yüzüyor. Pilatese 2 yıl önce başladığında her hafta rutin yaptığı crunclarda yoruluyordu.

Pilates size nasıl fayda sağladı?

200 m deki yarışda iki dizimi sakatlayarak 6 ay koşmaya ara vermek zorunda kaldım. Ne zaman uzun mesafe koşsam kalçam ve dizlerim ağrıyor, eve yürüyerek dönmek zorunda kalıyordum. Sonunda fizyoterapiste gittim ve diz problemimin, zayıf kalça kaslarımdan ve kalça sabitliğimin çok az olmasından kaynaklandığı anlaşıldı.

NEDEN ERKEKLER PİLATES YAPMALI

Nereden başlasam? Son olarak öğrendim ki en iyi yüzücüler merkez güçleri ile yüzüyor; en iyi koşucularsabit kalçaya sahipler. Bu sayede daha yoğun çalışabiliyorlar. Güçlü merkez özellikle daha uzun mesafe ve eğimde bisiklet çevirme gücünü oluşturuyor.

Pilates bunların hepsine yardımcı olurken sabah 7 deki pilates dersimde gerçekten gün içindeki ilk bilinçli nefesimi alıyorum.

Nico GONZALEZ

Nico bir master eğitmen. Ben çoğunlukla kendi özel eğitmenlerimle çalışırım. O pilates üzerine uzmanlaşan inanılmaz bir kişisel pilates ve fitness eğitmeni. Ayrıca spining. Tabata, bootcamp, kickboxing, ve zumba da öğretiyor.

O kesinlikle haftalık fitness planının içinde bir saat pilates dersinin olması gerektiğine inanan Gonzalez, güzel bir pilates dersinden sonra vücudunun tamamen hizalandığını söylüyor.

Neden Erkekler Pilatesten Çekiniyor yada İlgi duymuyor?

Erkekler belki pilatesten çok popüler gözüktüğü için çekiniyor olabilirler. Erkekler yerde yatmak ve kendi vücut ağırlıklarıyla egzersiz yapmak istemiyorlar.

Erkek üyem olduğu zaman dah çok atletik hareketlere yöneliyorum.

Neden Erkekler Pilates Yapmalı?

Ağırlık çalışan, koşan ve bisiklete binen birçok üye pilatesi de haftalık rutin aktivitelerinin arasına koyuyor. Pilatesin sağladığı güçlü merkezle ağırlık çalışmalarını daha güvenli yapıyorlar. Kendini ağırlık çalışırken sakatlayan birçok kişinin yanında kendimi pilates ile koruduğum için mutlu hissediyorum.

By: Nicole Nichols, Spark People Blogger7/18/2012

ERKEKLERİN PİLATES YAPMASI İÇİN 4 NEDEN

Men's Fitness
By Jennifer Cohen / February 28, 2013


Sonraki Makale
DAHA ÇOK HAREKET

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız yada üye olunuz.