Balance Line Anasayfa

FUNDA KANDEMİR - BAŞARI HİKAYESİ


22 Ekim 2014

KÜÇÜK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

Dünyaya gözlerimi açtığım günden beri hiçbir zaman ince bir fiziğim olmadı. Bu çocukken de böyleydi, gençlik zamanlarımda da.

Sonra evlendim, 2 hamilelik derken bir de baktım ki giderek daha kilolu olmaya devam ediyorum. Arkadaşlarımın ‘kilo sana çok yakışıyor’ sözleri beni avutsa da durumumdan hiç memnun değildim. Benim ana problemim yemek yemeyi çok seviyor olmamdı. Özellikle hamur işlerine hayır demem imkansız gibi bir şeydi. Aynada kendime bakıyorum, görüntümden hiç memnun değilim, defalarca spor ve diyet kararı aldım. İsim yapmış diyetisyenlere gittim, çeşitli spor kulüplerinde ciddi spor yaptım ama bir türlü istediğim sonucu alamadım. Evet biraz kilo verdim ama kısa bir süre sonra herşey eski haline geri dönüyordu. İstikrarı yakalayamadım bir türlü. Başarısız olduğum için kendime çok kızıyordum.

Bu arada B-Line’da zumba dersi başladığını duydum. Zumba'nın ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yoktu. Ama denemek istedim ve 2 Nisan 2013’te derslere başladım. Eğitmenimiz Hande Ermiş’in muhteşem enerjisi ve desteği ile bu dersi çok sevdim ve tutkunu oldum. Hem spor yapıyordum hem de çok eğleniyordum.

Hayatım boyunca hiç dans etmemiştim ve beceremeyeceğimi düşünürdüm. Zumba ile birlikte kendime koyduğum kısıtlamalar yavaş yavaş ortadan kalktı. Yapabildiğimi gördükçe motivasyonum daha da arttı.

Daha sonra kendime bir diyet programı hazırladım. İlk zamanlar çok zorlandığımı itiraf etmem gerek. Ama vazgeçmedim. Yavaş yavaş istikrarlı bir şekilde kilo vermeye başladım. Çok mutluydum.

Kasım ayında yoga derslerine katılmaya karar verdim. Bu dersleri de çok sevdim. Eğitmenimiz Muazzez Hn. derslerden en iyi faydayı sağlamamız için çok emek veriyor. Zumba ile 1 saat boyunca dans etmeyi, spor yapmayı çok seviyorum. Yoga ile huzuru deneyimlemeyi de.

Zumba+Yoga+Diyet üçlüsü ile yaklaşık 8 ayda 20 kilo verdim. Böyle bir sonucu ben de beklemiyordum. Kendimle gurur duyuyorum. Sağlıklıyım, güçlüyüm, aynada kendi görüntümden korkmuyorum.

B-Line ile tanışmam hayatımda önemli bir değişime sebep oldu. Bize o kadar güzel bir ortam sağladılar ki spor yapmaya değil de, sanki dostlarımla buluşmaya gider gibi severek koşa koşa gittiğim bir mekan benim için. Motivasyonumun düştüğü zamanlarda bana destek oldular, güç verdiler.

B-Line ailesi, eğitmenlerim, arkadaşlarım iyi ki varsınız. Hepinizi çok seviyorum.

 

 


Sonraki Makale
Devrim İŞBECER - Başarı Hikayesi

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız yada üye olunuz.