Balance Line Anasayfa

Devrim İŞBECER - Başarı Hikayesi


26 Haziran 2015

Aslında hep aklımda spora, özellikle Pilates′e gitmek vardı, ama hep bir üşengeçlik, hep ileri bir tarihe atma... evde kendim pilates yapma denemeleri.

Sonrasında abimin ikiz bebekleri olacağı haberini aldık, büyük bir mutluluk, ama diğer yandan bir endişe... bir “HALA” olarak nasıl onlarla sağlıklı zaman geçirebilirim düşüncesi ağır basmaya başladı. Yani benim Pilates′e başlamam zayıflamak amaçlı değil, tamamen sağlık ve ikiz yeğenlerle güzel ve sağlıklı vakit geçirebilmek amaçlıydı. Veee sonunda evimize yakın olan ve sürekli önünden geçip bir türlü içeri adım atmadığım, ama hep heves ettiğim Balance Line Stüdyo′ya gitme kararı aldım. Tuğçe Hanım’ın güler yüzü, ortamın düzenli, temiz olması ile birlikte, Balance Line Stüdyo′da Pilates′e başlama kararı aldım.

Grup Pilatesi ile başladığım ilk Pilates dersimde, hocamın bana söylediği ilk şey şu olmuştu: “aaaaa, senin sırt kasların yookkk… :O”. Evet kaslarım güçsüzdü, boyun ve bel ağrılarım vardı, ve bu benim özel hayatımda da beni mutsuz ediyordu.. ve dedim ki evet ben Pilates′e başlayarak doğru bir karar verdim. Birkaç ay grup pilatesinden sonra, özel eğitmenle bu işi devam ettirme kararı aldım… Neticede hem sağlık açısından kaslarımı kuvvetlendiriyordum hem de hareketleri yapmaktan keyif alıyordum. Tabii bunda eğitmenim Hayriye Hocamın da güler yüzü ve beni cesaretlendirmesinin, destek olmasının da büyük etkisi vardı. Her gün biraz daha güçleniyor, güçlendikçe keyif alıyor, keyif aldıkça daha çok hareketleri yapmak istiyordum. O kadar ki, haftada bir gün bireysel eğitmenle olan derslerimi haftada 3 gün ve 3 saate çıkardım… Geçen sene Ekim ayında Grup Pilatesi ile başladığım Pilates′e halen Hayriye Hocamla bireysel olarak devam ediyoruz. Özellikle gerek arkadaşlarımdan gerekse eğitmenlerimden aldığım olumlu dönüşlerle, kendimi mutlu hissediyorum.

Benim için bir zorunluluk değil Pilates; işten sonra stres atmak için güzel bir aktivite, mutluluk sebebim, ikizlerle birlikte pilates hareketleri yaparak hem eğlenceli hem neşeli vakit geçirmek, tabii ki daha güçlü ve sağlıklı olduğumu hissetmek demek :)

Pilates′e başladığımdan itibaren oturuşum, duruşum, yürüyüşüm değişti. Arkadaşlarımın ne kadar dik ve fit olduğumu, vücudumun forma girdiğini ve güzel şekillendiğini ifade etmeleri beni daha da mutlu ediyor ve heveslendiriyor.

Bu nedenle; Balance Line ekibine, Tuğçe hanıma her zaman güler yüzle karşıladığı için, Bilge Hocam’a desteği için, Demet Hocam’a güler yüzü ve beni motive ettiği için, veee tabiî ki Hayriye Hocam’a çookk teşekkür ediyorum. Güler yüzü, hareketleri yapamadığımda beni cesaretlendirdiği, yorulup nazlandığımda nazımı çektiği için, beni motive edip desteklediği için çoookk teşekkür ediyorum...


Önceki Makale
FUNDA KANDEMİR - BAŞARI HİKAYESİ

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız yada üye olunuz.