Balance Line Anasayfa

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ 9 SÜPER BESİNLE GÜÇLENDİRİN


8 Şubat 2016

Bağışıklık Sisteminizi 9 Süper Besinle Güçlendirin 

1) ANANAS 
Moraliniz mi bozuk? Moralinizin bozuk olması da bağışıklık sisteminizi olumsuz etkileyebilir. Ananas tüketmek, amino asit ihtiyacının karşılanmasına ve mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı oluyor.

2) KARA TURP 
Karaturp antibiyotik özelliklerine sahip yağları içeriyor ve enfeksiyonlara karşı vücudu koruyor. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisinin yanı sıra karaciğeri kuvvetlendirici, safra söktürücü etkilere de sahip.

3) PROBİYOTİK YOĞURT 
Yararlı bakterilerden zengin olan probiyotik yoğurt tüketmek, bağırsaklara iyi geliyor. Bu yararlı bakteriler, zararlı bakterilerle savaşarak bağışıklık sisteminin güçlü olmasına katkıda bulunuyor.

4) YULAFLI BAR 
Uykunuzu iyi alamadığınız zaman gribe yakalanma riskiniz 3 kat daha artıyor. Gece yatmadan önce triptofan açısından zengin olan bir adet yulaflı bar yemeniz, rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olacak.

5) KİVİ 
Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi kivi, mikropları parçalara ayırma ve yok etme konusunda güçlü bir kaynak. C vitamini yönünden de oldukça zengin olan kivi tüketmek, virüslere karşı vücudunuzu kalkan gibi koruyor.

6) TATLI PATATES 
Kışın etrafta bolca bulunan mikroplarla başa çıkamadığınız zaman A vitamini desteği almalısınız. A vitamini ve beta karoten zengini tatlı patates tüketmek, bağışıklık sisteminizi korumanıza yardımcı olacaktır.

7) LAHANA 
Lahana, C, B3 vitaminleri, kükürt gibi mineraller açısından zengin bir besin. Vücut direncini artırarak bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor.

8) USKUMRU 
Omega-3 zengini uskumru tüketmek, beyaz kan hücrelerinin çoğalmasına yardımcı oluyor. Kansere karşı koruyup, cilt hücrelerini yeniliyor. Vücuttaki bakterileri yok ederek cildin ve organların güçlenmesini sağlıyor.

9) SARIMSAK 
Sarımsak ile virüslerin ve bakterilerin vücuda yerleşmesi engelleniyor. Zengin sülfür içeriği mikroplarla savaşa yardımcı oluyor.


Sonraki Makale
ACI BİBER YEDİĞİNİZDE VÜCUDUNUZDA NELER OLUYOR
Önceki Makale
KIZARTMA YEYİNCE VÜCUDUMUZDA NELER OLUYOR?

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız yada üye olunuz.