Balance Line Anasayfa

AÇLIKLA SUSUZLUĞU KARIŞTIRMAYIN


1 Temmuz 2016

AÇLIKLA SUSUZLUĞU KARIŞTIRIYOR OLABİLİR MİSİNİZ?

Acıkmamanız gereken zamanlarda acıkıyorsanız öncelikle su için ve bir müddet bekleyin. Açlığınız yatışırsa bilin ki aç değil, sadece susuz kalmışsınızdır.

Kilo verme sürecinde kalori yakma konusunda önemli bir role sahip olan suyun, iştahın kontrol edilmesinde de büyük bir payı bulunuyor. Yetişkinler önemli miktarda su kaybı yaşamadıkları takdirde susama hissine sahip olmuyorlar ve bu hissi açlıkla karıştırıyorlar. Yetişkinlerdeki bu iki hissin karışmaması için susamayı beklemeden su içilmeli. Yeterli su içmek ödemden koruyacağı için tartınızla daha barışık olmanızı sağlayacaktır.

Su olmadan kalori yakamazsınız

İnsan vücudunun yarısından fazlasını su oluşturur ve su, besinlerin sindiriminden bedenimizdeki artıkların dışarı atılmasına kadar tüm faaliyetlerin gerçekleşmesini sağlar. Hayatta kalmak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için bu kadar büyük bir öneme sahip olan su, fazla kilolardan kurtulmaya da yardımcı olur. Aldığınız kalorilerin kolaylıkla yanmasını istiyorsanız gündelik hayatınızda suyu baş tacı etmelisiniz. 

Sağlıklı zayıflama kuralları:

Vücudunuzun yedek parçası yok, ona iyi bakmak zorundasınız. Sağlığınızı korumak, hastalıklardan kaçınmak ve hayat kalitenizi yükseltmek için kendinize yapabileceğiniz en büyük yatırım beslenmenizdir.

 


Sonraki Makale
DİYABETE FAYDA SAĞLAYAN BESİNLER
Önceki Makale
ACI BİBER YEDİĞİNİZDE VÜCUDUNUZDA NELER OLUYOR

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız yada üye olunuz.