MERSİN MARATONU 42K


6 Aralık 2016

MERSİN MARATONU 42K

11 Aralık 2016 Pazar
09:00

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini organize ettiği maratonda geri sayım sona yaklaştı. Üç kategoride yapılacak yarışa binlerce kişi katılacak.

Bu yıl ikincisi yapılacak olan ve Avrupa Atletizm Birliği’nin 5 yıldızlı yol yarışları serisinde yer alan Uluslararası Mersin Maratonu için kentteki hazırlıklar tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği dev yarışın elit atletler katılım listesi şekillenirken, gözler 11 Aralık 2016 Pazar sabahı 09:00’da verilecek starta çevrildi.

100 KM REKORTMENİ DE YARIŞTA
Mersin’de hem maratona, hem de 15 kilometre yarışına Türkiye’nin en önemli yol koşucularından bir bölümü iştirak edecek. Maraton yarışında yer alacak isimler arasında geçen hafta 100 kilometre Türkiye rekorunu yenileyen Murat Kaya da bulunuyor. Yarışta ayrıca Rio 2016 Olimpiyat barajı geçen maratonculardan Serkan Kaya ve Yavuz Ağralı ile Ömer Alkanoğlu, Üzeyir Söylemez, Hasan Turgut, Veysi Arslan, kadınlarda da Gülşen Kılıç ve Duygu Turgut yarışacak.

15 kilometre mücadelesinde ise Balkan yarı maraton şampiyonu ve üç Olimpiyat deneyimi olan Bekir Karayel ile birlikte milli atletler Medeni Demir, Ercan Aslan, Levent Ateş, Yeliz Kurt ve Elif Karabulut boy gösterecek.

15 Temmuz Şehitleri anısına koşulacak olan yarışa Etiyopya, Kenya, Ukrayna, Almanya ve Fas’tan elit atletler de katılacak. Geçen yıl Mersin Maratonu’nu erkeklerde kazanan Etiyopyalı Sulti Timbre ve kadınlarda zafere ulaşan Moldovalı Svetlana Şepeleva da yarışta mücadele edecekler arasında bulunuyor.

Kariyerinde 2:10’luk maraton finişi olan 27 yaşındaki Kenyalı Patrick Muriuki, geçen yılın Mersin Maratonu üçüncüsü Etiyopyalı Assefa Tola, bu yılın Torino ve Lozan Maratonu birincisi Faslı Yusuf Sbaai gibi isimler, Uluslararası Mersin Maratonu’nda iddialı atletler arasında bulunuyor.

Toplam 155 bin lira ödül dağıtılacak olan Uluslarası Mersin Maratonu’yla ilgili bilgilere www.mersinmaratonu.org adresinde erişebilirsiniz.


Önceki
38. Vodafone İstanbul Maratonu
Sonraki
Kaz Dağları Ultra Maraton