Kaz Dağları Ultra Maraton


28 Kasım 2016

Dünyanın 2. Büyük oksijen kaynağı olarak bilinen Kaz Dağlarında düzenlenecek olan Ultra Maraton 3-4 Aralık’ta gerçekleştirilecek. Kaz Dağları coğrafyasının ve Edremit körfezinin tadına doyulmaz güzellikteki rotalarını, Edremit körfezine bakan tarihi köyleri koşarken görme imkânı yakalayacaksınız. Kâh 0’a ineceksiniz kâh 500 metre irtifaya çıkacaksınız.

Kaz Dağları Ultra başlangıç noktası Küçükkuyu kasabasına bağlı Yeşilyurt köyüdür. 550 senelik tarihi, taş evleri, koşarken her rengi görebileceğiniz eşsiz doğası ve zeytin bahçeleri ile harika bir ege köyünün meydanında yarışa başlayacaksınız. Yarışın tamamına yakını patika ve stabilize yolda koşulacaktır. Yer yer köy ve kasaba girişlerinde asfalta çıkılacak, bunun dışında asfalt parkurda koşulmayacaktır.

Parkur içerisinde dere geçişleri, zeytin bahçeleri içerisinden geçişler, tarihi köprü geçişleri ve daha önce kimsenin girmediği rotalarda koşma fırsatı yakalayacaksınız.

Yarış içerisinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi de eğer yağmur yağmışsa toprak çamur olacağından ağırlaşacak ve koşmak daha zor bir hal alacaktır. Lütfen çamur da koşmayı ihmal etmeyiniz.

Parkur içerisinde zaman sınırı konulmuştur, Yarışmacılar cut-off’lara takıldıkları takdirde yarıştan ayrılmak zorundadırlar. Şimdiden bütün katılacaklara başarılar diliyoruz.

Detaylı bilgi ve kayıt için http://www.kazdaglariultramaraton.com/


Önceki
MERSİN MARATONU 42K
Sonraki
GEYİK KOŞUSU