Aydos Patika Koşusu


10 Mart 2017

Aydos Patika Koşusu
26 Mart 2017

Şehirlilerin aslında doğaya ne kadar yakın yaşadığına dikkat çekmek ve katılımcıları "yoldan çıkartmak" amacıyla İstanbul'un en yüksek noktasında düzenlenen AYDOS Patika Serisi 6. kez koşu ve MTB etapları ile doğa severleri ağırlayacak.

Parkurlarda arazinin yapısı nedeni ile çıkış ve inişler olacaktır. Zemin, yaklaşık 1,5 kilometrelik asfalt geçişler ile bazı kısımları taşlı, geneli sert topraktır. Bisiklet ve koşu parkuru aynıdır. Etkinlikler 238m rakımdan başlar. Parkurun en yüksek noktası 297m. ve en alçak noktası 182 metredir. Antrenmanlı kişiler için tamamı hiç durmadan bitirilebilir niteliktedir. Dar patikalar ve mevsim itibarı ile kısa su geçişleri olması ihtimali ile de oldukça eğlenceli ve farklı bir arazi deneyimi yaşayabilirsiniz. Hava şartları göz önünde bulundurularak uygun kıyafetler giyilmelidir. Yarışın tümü herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilir. Buna rağmen tabanı biraz kalınca ve şok emici tabanlı bir ayakkabı ile koşmanızönerilir.

Bisiklet güvenliği: Amortisörlü dağ bisikleti (MTB) ve kask zorunludur. Kilitli pedal, gözlük, eldiven ve pedli bisiklet taytı kullanımı konfor ve güvenlik için önerilir.

Su istasyonu: Koşuda parkurun orta kısmında su istasyonu bulunacaktır. Bisikletçiler ise sularını mataralarında taşıyacaklardır.

Detaylı bilgi ve kayıt için:  www.aydos.teamkronos.com


Önceki
GEYİK KOŞUSU
Sonraki
BOĞAZİÇİ KITALARARASI YÜZME YARIŞI