38. Vodafone İstanbul Maratonu


15 Haziran 2016

38. VODAFONE İSTANBUL MARATONU 13 Kasım 2016 PAZAR GÜNÜ 09:00′da

Asya - Avrupa Koşusu olarak başlayan maratonun adı daha sonra ki yıllarda Avrasya Maratonu olarak değiştirildi. 2013 yılında ise, Avrasya Maratonu′nun adı, dünyanın tüm maratonlarında olduğu gibi, şehrin tanıtımı ve adını ön plana çıkarmak amacı ile İstanbul Maratonu olarak değiştirildi.

Şimdi 38. İstanbul Maratonu için heyecanlı bir geri sayım başladı. Bu dev organizasyonun doğuşu, gelişimi ve bugüne ulaşması zorlu bir süreci gerektirdi. Yüz bini aşkın sporseverin iki kıtayı dostluk ve centilmenlik duygusuyla birleştirmesi İstanbul Maratonu′nu dünyanın en ilgi çekici maratonu haline getirdi. Ve nihayet İstanbul Maratonu, yıllar ile birlikte Türk sporu ve İstanbullular için vazgeçilmez bir şölen havasına kavuştu.

2014 yılında Vodafone İstanbul Maratonu 3. kez IAAF tarafından Altın Kategori′ye kabul edilerek Dünya′nın en iyi 22, Avrupa′nın en iyi 11 Maratonu arasında yer aldı. İlk kez gerçekleştirilen gönüllülük projesi kapsamında 2.500 gönüllü eğitilerek Maratonun start noktasından finish noktasına kadar her kademede görev aldı. 6 kıta, 119 ülkeden 25.000 katılımcı ile 6. yılda da ülke ve kayıtlı katılımcı sayısı rekoru kırıldı.

Bu yıl 38.si düzenlenecek olan İstanbul Maraton’ un da 42K, 15K, 10K ve Halk Koşusu parkur seçenekleri mevcut. Detaylı bilgiye www.istanbulmarathon.org adresinden ulaşabilirsiniz.


Önceki
NATUREL Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali
Sonraki
MERSİN MARATONU 42K